Riverside/ Mariusz Duda

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Riverside – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego, założony w 2001 roku w Warszawie.



Tu wciąż jeszcze z Piotrem Grudzińskim...

(Afloat)

(Time Travellers)
Ostatnio zmieniony ndz 01 paź, 2023 przez Vesper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Do Riverside dojrzewałam długo, do ostatniej ich (jak dotąd) wydanej płyty w zasadzie.... Wcześniej byli jednym z wielu ciekawych zespołów, wartym uwagi, ale nie budzącym jakichś większych emocji. Dobry technicznie prog rock i tyle.
Jakże inaczej postrzegam dziś i ich muzykę, i głos Mariusza Dudy...


(Left Οut)

(Living in the past)
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Mam jeszcze ich nagrania z sesji w bydgoskim radiu PIK. Sporo czasu przy nich spędziłem. Pozdrawiam serdecznie
każdy komentarz uczy
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Dzięki za refleksję i obecność, Mariuszu.
Mariusz pisze:Sporo czasu przy nich spędziłem.
Znaczy: już nie spędzasz?
Dla mnie to nieustająca podróż...

Odpozdrawiam równie serdecznie :rozyczka:



(In Two Minds)
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Hipnotyczne "Embryonic":
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Są płyty, których nie słucha się tak po prostu...
"Westland" dotyka tak głęboko, tak mocno wchodzi w umysł...
Potem dochodzi się do siebie. Długo. Całą wieczność.



(The Day After)



(Guardian Angel)



(Lament)
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »


(The Night Before)
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »


(Story Of My Dream)

Wyjątkowe wydawnictwo - podsumowujące 20 lat działalności zespołu. I pierwsze znów w czteroosobowym, nowym składzie.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Od wczoraj dostępne jest nowe wydawnictwo Riverside! Utwór otwierający płytę brzmi... dość zaskakująco. Utrzymany w konwencji lat 80-tych od razu skradł moje serce, choć może dawać mylne pojęcie o "ID.Entity". Tytuł albumu, jak i jego zawartość są wieloznaczne i z pewnością jedno odsłuchanie to za mało. Dużo muzycznych smaczków, mocnych uderzeń, ale i delikatnych momentów. A więc zima upływać będzie pod znakiem Riverside...


(Friend or Foe?)
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Tym razem Mariusz Duda wydaje płytę pod własnym nazwiskiem. Premiera "AFR AI D" będzie mieć miejsce 17 listopada, a jej zapowiedzią jest "Embracing The Unknown" - połączenie elektroniki i "żywych" instrumentów.

"Każdy z nas czegoś się boi. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych i niepewnych czasach. Każdy z nas zmaga się ze swoimi demonami. Ze swoimi lękami. Raczej się ich nie pozbędziemy. Ale możemy nauczyć się z nimi żyć. Możemy nabierać do nich dystansu. Możemy też sprawiać, że nie będą dominowały naszego życia. O tym przede wszystkim jest album „AFR AI D”. O oswajaniu naszych koszmarów" – opowiada Mariusz Duda. - "I wbrew temu, co sugeruje tytuł płyty, sam nie boję się nowych technologii. Uważam, że Sztuczna Inteligencja, jest tylko kolejnym narzędziem, którego człowiek z biegiem lat będzie się coraz bardziej uczył wykorzystywać, i które z pewnością przyśpieszy pracę w wielu dziedzinach. I mimo delikatnego podświadomego lęku przed nieznanym, jestem gotowy przyjąć je z otwartymi ramionami :)". *


(Embracing The Unknown)


Wygląda więc na to, że szykuje się kolejne niezwykłe wydawnictwo. Może te dźwięki sprawią, że postępująca jesień, a potem zima, będą nieco znośniejsze? W każdym razie pierwszy singiel zrobił na mnie ogromne wrażenie.


* żródło: https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/202 ... e-unknown/