Dziwna Wiosna

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Dziwna Wiosna - warszawskie trio w składzie: Dawid Karpiuk (gitara, wokal), Łukasz Moskal (perkusja) i Wojciech Traczyk (bas). Wcześniej występowali jako Superhuman Like Brando.


Dźwięki i słowa, które mocno szarpią duszę i, jak nic ostatnio, przemawiają...



(Miłość bez końca)



(Odejdź (live sesja))



(Grawitacja)
Ostatnio zmieniony sob 24 wrz, 2022 przez Vesper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Co prawda to nie utwór Dziwnej Wiosny, bo Dawid Karpiuk nagrał go pod własnym nazwiskiem na potrzeby filmu "Johnny", ale zamieszczam w tym wątku.
Rozpoznam ten głos już wszędzie! A piosenka niezwykle emocjonalna i przepiękna. Nie mogę przestać słuchać...


(Nie zrozumie nas)

Sam Karpiuk tak mówi o utworze: "(...) to piosenka o kończącej się miłości, o tym, że czasem nie da się zatrzymać rozpadu, odchodzenia. Z drugiej strony chciałem spróbować poczuć, jak czuje się człowiek, który żegna się z życiem. W dodatku człowiek - jak sądzę - wierzący. Jakie rozmowy on prowadzi w głowie? Jakie ma dylematy? Spróbowałem moje osobiste pożegnanie z bardzo ważną dla mnie osobą, pożegnanie, którego żadne z nas nie potrafiło zatrzymać, pogodzić z historią o odchodzeniu, wątpliwościach, próbach zatrzymania - miłości, życia, wszystko jedno. Wygrania jeszcze paru chwil. Kto nie płakał, nie zrozumie".
źródło: https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... Id,6226626
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Ostatnio powstaje wyjątkowo dużo świetnych albumów. "Duchy.Disco" Dziwnej Wiosny jest jednym z nich. Niezwykle emocjonalny, mocno rockowy, do tego teksty, które trafiają prosto w serce. Że utożsamiam się z zamieszczonymi na nim utworami, to mało powiedziane. Zakochałam się w tym albumie. Jest niesamowity!!!




(Śnieg)


(Odolany)


Nietypowo, zaczynam od dwóch ostatnich numerów na płycie, bo to one poruszyły mnie najbardziej...
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »


(Bez sensu)


(Chwilowy brak słów)



Wciąż odurzam się "Duchami.Disco". Tyle różnych emocji, tak bardzo mi bliskich...
I obłędne dźwięki, które chociaż na chwilę koją...
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »


(Jak zwierzęta)

Duchu, ty wiesz...